İhtiyaç Belirleme & Yönetim

Sizlere, İhtiyaç Tanımı, İhtiyaç Mühendisliği ve İhtiyaç Yönetiminde en iyi endüstri uygulamalarını tanımlama ve uygulamada yardım edebiliriz.

Araştırmalar, kötü ihtiyaç yönetimi belirlemelerinin gereksiz proje masrafı çıkardığını ve %60 gibi hem zaman hem bütçe hem de yetersiz iş analiz kabiliyetli organizasyonların, üç katı başarısı kadar başarısız proje aşımına neden olabileceğini gösterir.

Açıkçası, gerçek ihtiyaçları tanımlayamaz ve kapsamı yönetemezsen, proje büyük ihtimalle hedeften çıkar.

Eşit olarak, etkili test etme süreci için, test edilecek düzgün tanımlanmış ve yönetilmiş ihtiyaçlar açık bir biçimde kaçınılmazdır. Hata sayısını, tamamlanmamış ve dâhil edilmemiş ihtiyaçları düşürerek, ihtiyaçları test planlarına ve test durumlarını izlenebilirliğe bağlayarak, test evresini daha etkili yapabilir ve proje aşımlarını kesebilirsiniz.

Kanıtlanmış ihtiyaç belirleme ve yönetim metodumuzu kullanarak sizlere İhtiyaç Belirleme ve Yönetim Sürecini tanımlamanızda ve uygulamanızda yardımcı olabilir ve gerektiğinde yardımcı gereçler sağlayabiliriz. Geniş kapsamlı proje deneyimimizi aktararak sizlere geçerli endüstri standartları ve gereçlerini kullanarak projeniz için sağlam bir temel kurmanızda yardımcı olabiliriz. Yüksek kalite ve ilgili ihtiyaçların belirlenmesi ve korunmasını temin ederken, çözüm esnek, ölçeklenebilir ve proje son teslim tarihlerinin başarısını destekler.

Genellikle IBM gereçlerini öneriyoruz çünkü IBM ihtiyaç yönetiminde liderdir ve ürünleri sizlere ihtiyaç tanımı, ihtiyaç mühendisliği ve ihtiyaç yönetiminde en iyi uygulamayı takip etmenize olanak verir.

 

IBM Rational Requirements Composer

Rational Requirements Composer, proje döngüsü boyunca ihtiyaçları efektif olarak tanımlama ve kullanmada yardımcı olur. Bu Jazz tabanlı, işbirlikçi ve elverişli çözümdeki metinsel ve görsel teknikleri kullanarak, paydaşlarınızla beraber ihtiyaçları toplayın, tanımlayın ve doğrulayın.

 

IBM Rational DOORS

Daha resmi, titiz ihtiyaç mühendisliği ve imal edilmiş sistem ve ürünleri oluşturan organizasyonlar için öncülük eden ihtiyaç yönetim uygulaması. DOORS, şu endüstrilerde kullanılmıştır: »Havacılık ve savunma sistemleri  »Otomotiv ürünler  »Medikal cihazlar ve eczacılıkla ilgili IT sistemleri  »Ulaşım altyapısı

 

IBM Rational DOORS Next Generation

Karmaşık yazılım ve yazılım mühendisliği çevresi için yeni nesil ihtiyaç yönetim çözümü, disiplinler, saat dilimleri ve tedarik zincirleri genelinde mühendislere daha verimli bir şekilde çalışmada yardımcı olur.